Audit sinu garderoobis: mida võtta, mida jätta? - millised riided tuua müüki

comment Kommentaare: 0 favorite Vaatamisi: 921

Kui küsida otse ja ausalt, kui palju on sinu garderoobis rõivaid, mida sa pole kandud juba kuid või isegi aastaid. Milline oleks vastus? Tõenäoliselt leidub neid üksjagu. Milleks aga raisata väärtuslikku ruumi oma garderoobis kui võiksid kasutuna seisvad rõivad hoopis rahaks teha!

Kuidas siis otsustada, et mida võtta ja mida jätta. Tuleb välja, et selleks pole vaja muud kui aega ja realistlikku meelt.

Millele aga „head aega!” öelda?

See ei meeldi sulle enam

Käekott, milleta sa ei suutnud reisilt lahkuda või kleit, milleta sa oma garderoobi enam ette ei kujutanud- tuleb tuttav ette? Täna vaatad sa ilmselt nii mõndagi asja oma garderoobis üsna segaduses näoga. Kui see nii on, siis võid olla kindel, et neil asjadel on aeg edasi liikuda:

Sa ei ole seda aasta otsa kandnud

Aga see on ju endiselt ilus!”- see ei loe, sest sa ei ole seda juba aasta(id) kandnud! Okei, kui lahti laskmine tundub korraga liiga hirmutav, siis toimi nii- stiliseeri kõnealuse esemega vähemalt kolm komplekti. Kujuta detailselt ette oma rõivastust, aksessuaare sealjuures ning ka enesetunnet. Mõtle ka sellele, et kuhu sa selle rõivakomplektiga läheksid ja millal. Kui tegemist on taas avastatud lemmikuga, siis riputa see kappi tagasi.

Kui sinu mõttemängud aga kusagile ei jõudnud, on aeg ese edasi müüa!

 

See ei sobi sinu stiiliga

On normaalne, et teatud eas meie stiilieelistused muutuvad. Kui varem armastasid lühikesi kleite, kuid täna eelistad midipikkust, on aeg minidele uus kodu leida. Samuti võivad muutuda ka värvieelistused, näiteks kui olid varem eklektiline kunstnikuhing, kes täna hindab hoopis minimalismi, on samuti aeg värvilised rõivad oma kogust välja tõrjuda.

 

See on sulle ebamugav

Me kõik teame neid kleite, mis näevad stangel välja imekaunid, kuid seljas ei ole üldse nii mugavad. Täpselt sama lugu on kingadega. Kui need ei muutu ka peale kolmandat kandmiskorda sinu jala järgi mugavaks, on aeg leida neile uued omanikud!

 

Sa alustad oma elus uut etappi

Kui alustame elus uut etappi- olgu see töö või keskkonnavahetus või hoopis suhtest välja tulek, on loomulik, et ma soovime muutust ka enda visuaalses pooles. Ja just seda annavad kõige paremini edasi riided, mida kanname. Seega, kui oled oma elus liikumas uude etappi, siis anna kõhklusteta ära oma vanad rõivad- ikka selleks, et alusta uue energiaga uut ja edukat eluetappi!

 

See ei sobi sulle

 

Netipoest tellitud kraam, mida pole jõudnud tagasi saata või kiirelt proovitud pintsak, mis on oma halva istuvuse tõttu kappi jäänud? Meil kõigil on neid asju! Isegi kui nad sulle endiselt meeldivad (muidu sa poleks neid ju ostnud!), ei ole sul nendega midagi teha, kui nad sind ei kaunista või sulle ei sobi.

Kuna tegemist on uute rõivastega, millel on tõenäoliselt ka sildid alles, on tegemist hinnatud kaubaga, mida tuua taaskasutusbutiiki.

Siia alla liigituvad ka kõik asjad, mis on sulle liiga suured või liiga väikesed. Pole mõtet ootama jääda- kui nad ei sobi sulle kohe, teevad nad rõõmu kellelegi teisele!

 

Kleit, mida enam ei saa kanda

 

Paljudel naistel leidub kapis hinnalisi kleite, mis on spetsiaalselt disainitud mõneks oluliseks elusündmuseks. Olgu selleks siis pulmapäev, juubelipidustus või koolilõpp- sageli on need kleidid nii erilised, et hiljem ei pruugi neile enam kasutust leidagi. Kuigi neil võib olla kandjaga tugev emotsionaalne side, võtavad nad kapis ruumi.

Kui vähegi tundub, et sa suudad sellest kleidist lahti lasta, tasuks mõelda nende toomisele taaskasutusbutiiki- lõppkokkuvõttes võidavad kõik, sest kleit saab uue ja toreda kandja (kellel meeldiks igavesti pimedas kapis rippuda?), sina oled aga korraga nii ruumi kui ka lisatasu võrra rikkam.

 

 

Mida jätta?

 

Asjad, millel on väärtus

Näiteks vanaemalt saadud põll, kampsun või kott. Või mõni brändirõivas, mis võiks mõne aasta pärast veel eriliselt hinda minna.

 

Väga eriline rõivaese

 

Kui sinu kapis on tõesti mõni eriline kleit või kampsun, millega sa pole küll ammu käinud, kuid millel on sinu jaoks oluline lugu ja hingeline side, siis võid ta rahumeeli kappi tagasi panna. Peaasi, et antud ese teeb sind endiselt õnnelikuks.

 

Kvaliteetsetest materjalidest rõivad

 

Kui sinu garderoobis on külluslikult siidi või kašmiiri. Peaksid tegema valiku, mida võtta ja mida jätta. Siiski oleks oluline, et sinu garderoobi jääksid mõlemad materjalid esindatuks ka peale suurpuhastust. Tegemist on ajatu kvaliteediga!

 

Klassika!

Klassika on miski, mis ei lähe iialt moest, seega, ei tasu koristushoos esimese hooga müüki paisata oma pärlkõrvarõngaid, kvaliteetset ja häsitistuvat musta kleiti või ajatud ning korralikke kingi/saapaid. Kuigi see ei pruugi sinu igapäevastiil olla, siis juhtub, et elus tuleb ette sündmusi, kus tuleb kanda klassikaliselt kauneid rõivaid ning need peaksid iga naise garderoobis ka olema.

Kommentaarid

Kommentaare hetkel pole!

Jäta oma kommentaar

Pühapäev Esmaspäev Teisipäev Kolmapäev Neljapäev Reede Laupäev Jaanuar Veebruar Märts Aprill Mai Juuni Juuli August September Oktoober November Detsember
  • Registreeru

Uue konto registreerimine

Konto juba olemas?
Logi sisse või taasta parool